KİRALAMA KOŞULLARI & İPTAL VE İADE ŞARTLARI

KİRALAMA KOŞULLARI & İPTAL VE İADE ŞARTLARI

KİRALAMA KOŞULARI


-Depozit(KrediKartıKullanımı)

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 1500 TL, orta ve üst grup araçlar için en az 2500 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir. (Mercedes Benz C serisi ve üstü, BMW 3 serisi ve üstü araçlar için iki ayrı kredi kartından (farklı iki bankadan) en az  2000`er TL provizyon bloke edilir.) Bu bildirilen rakamlar en az tutarlardır, araç teslimi esnasında aracın markasına, kiralama gün sayısına vb. kriterlere göre ofis yetkilileri daha yüksek bir rakam bloke edebilirler. Kiralamanız bittiği andan itibaren en az 15 veya 20 gün sonra  blokelerin kaldırılması için ilgili bankaya yazılı olarak bilgi geçilir. Bu blokeleri bir satış işlemi olmadığı için bankaya ödemek zorunda değilsiniz. 

-Ehliyet Süresi

-Tüm araç grupları için en az 2 yıllık ehliyete sahip olmak gerekir.

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz.. Türk vatandaşı olmayan müşterilerimizin pasaport ve Türkiye`ye giriş tarihinin 6 aydan daha kısa olduğunu gösterir bir belgeyi de ilave olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 6 aydan daha uzun süredir Türkiye`de bulunan yabancı ehliyetli müşterilerimizin Türk Ehliyeti göstermeleri gerekmektedir.
 
-Fiyat Koşulları

DALAMAN AKM RENT ACAR Fiyatlarına dahil olan hizmet ve ürünler:

Hasar Sorumluluk (KASKO)  Sigortası ; KDV tutarı
Kasko Sigortası tüm fiyatlara dahildir.  Kasko Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, polis zaptı veya kaza tespit tutanağı tutulmuş ise, çarpışma sonucu oluşan hasar, müşteriye yansıtılmaz. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik, cam, far) hasarları kapsamaz.

DİKKAT !

Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsamı dışında kalacaktır:
- Aracın, kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başka bir kişi tarafından kullanılması,
- Aracın normal kullanım koşulları (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
dışında kullanılması, - Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer kural ihlalleri),
- Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
- Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
- Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
- Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
- Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,
- Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi.
- Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
- Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
- Lastik, cam veya farda meydana gelen hasarlar Muafiyet Bedeli Sigortası içerisine dahil değildir. Bu teminat ayrıca satın alınabilir.
- 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.
- Kiracının kendisi veya bir başkası tarafından kira süresi içinde veya öncesinde yada aracın kiralayana  iadesinden sonra, aracın içinde  veya  üzerinde  bırakılmış veya unutulmuş olan, her  hangi  bir  malın  kaybından  veya  hasara uğramasından kiralayan sorumlu olmayıp kiracı bu hususta kiralayanı şimdiden ibra ettiğini peşinen kabul ve taahhüt etmiştir.
- Tek Yön Ücreti

Aracın beliritilen istasyonlardan farklı bir noktada kiralanmak veya teslim edilmek istenmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır. (Lütfen uygunluk için sorunuz)


Yakıt

Araçlar mümkün olduğunca en yakın benzin istasyonuna gidecek kadar yakıt ile teslim edilir. Aracın dolu depo teslim edilmesi ve eksik depo yakıt ile kiralayana iade edilmesi halinde hesaplanan yakıt bedeline ilave olarak 50 TL “Depo Doldurma Hizmet Bedeli” ayrıca  kiracıdan talep edilecektir.Aracın alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmesi,kiralayan açısından çok daha ekonomik olacaktır.

Mini Hasar Güvencesi

Bu hizmet ile sigorta poliçesinde veya eklerinde yazılı kapsam, yararlanma koşulları ve limitlerle kiralık araçta meydana gelen boya düzeltme, boyasız kaporta göçük düzeltme, iç döşeme tamiri, cam tamiri gibi küçük hasarlar 500 TL ye kadar beyanla mini hasar hizmeti veren servislerde onarılarak karşılanır. Mini Hasar Güvencesi için 30 TL/günlük  tutarında bir ücret talep edilir. Yararlandığınız hizmet hasarsızlık indiriminizi etkilemez. Bu nedenle oluşan hasarlarınızın bu hizmet kapsamında karşılanıp karşılanamadığını poliçenizde yazan mini hasar koşullarından öğrenip, hasar taleplerinizi buna göre yapmanız menfaatinizedir.

- HGS

Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS hizmet bedeli olarak 20 tl ve HGS geçiş ücreti tahsil edilir.  . Kiralama servis bedeli kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.

- KM Kullanım Hakkı 

Seçmiş olduğunuz araç grubuna göre, günlük kilometre sınırı uygulanmaktadır. Kilometre sınır aşımında,  kilometre başına  1 TL ile hesaplanır. Aylık kiralamalarda ise 3000/ay km sınırı bulunmaktadır.

- Adrese Teslim

Kiralık araç rent a car ofisinden teslim alınır-teslim edilir. Kiralık aracınızın adrese teslim işlemi için talep ettiğiniz bölgeye göre belirli bir  ek ücret talep edilir.

- İkinci Sürücü

Kiralık aracı kullanacak 1. sürücüden sonraki her bir sürücü için kiralama başına 10 TL tutarında ek ücret talep edilir.

- Navigasyon

Kiralık araçlara 20 TL/gün ek ödeme ile navigasyon sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

- Bebek ve Çocuk Koltuğu

Kiralık araçlara 30 TL/gün ek ödeme ile bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

- Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi DALAMAN AKM RENT ACAR çağrı merkezimiz tarafından telefon ile alınır ve ücreti rent a car ofis tarafından  mail order ile tahsil edilirek onaylanır.

- Diğer Operasyonel Ekstralar

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

- Rezervasyon Şartları

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:

Sitemizden yapmış olduğunuz bilgi girişleri güvenli ortamda yapılmaktadır. Rezervasyonu tamamlamanızı takiben belirtmiş olduğunuz e-mail adresine rezervasyonun belirtilen şekilde alındığına dair bir e-mail alacaksınız. Bu e-maili saklamanız gerekmektedir, tekrar site üzerinden bu e-maile ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Fiyat , araç grubu, kiralama tarihleri gibi rezervasyon bilgilerinde oluşabilecek tutarsızlık halinde DALAMAN AKM RENT ACAR kayıtları esas alınacaktır. Yazım hatalarından veya olası bir eksik bilgiden dolayı DALAMAN AKM RENT ACAR sorumlu tutulamayacaktır.

Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.

Bazı havalimanlarından yapılacak olan kiralamalarda uçağa biniş kartı (boarding kart) sorgulanabilir.

Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı araç teslim esnasında veya sonrasında "mail order" veya "hesaba havale" yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir.

Rezervsayon yoğunluğu olan dönemlerde rezervasyon yapılan aracın arıza,kaza vb.durumlarda başka bir araç temin edileceğinin bilgisi müşteriye verilecek, araç temin edilememesi halinde DALAMAN AKM RENT A CAR dan herhangi bir hak talep edilemeyecektir.

Yapılmış olan rezervasyonların iptali halinde, aracın teslim alınacak olduğu zamandan 24 saat öncesine kadar iptal edilmesi durumunda her hangi bir ücret alınmamaktadır. 24 saatten daha az kalan sürelerde iptal edilmesi veya kiralama şartlarına uyulmamasından ötürü aracın teslim edilememesi halinde rezervasyonu yapılan aracın (1) günlük kira bedeli tahsil edilir. İptal bildirimleri yazılı olarak info@akmcarrental.com adresine yapılmalıdır.

Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır. Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.
Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mail alacaksınız. Ödemenizi, aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz. Nakit ödeme yapılsa dahi kredi kartınızdan kiraladığınız araç grubuna göre değişmekle birlikte 1000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir. DALAMAN AKM RENT ACAR araç teslim anında gerekli gördüğü hallerde kesin rezervasyon yaptırılmış dahi olsa varsa ödediğiniz para iade edilerek araç teslimini iptal edebilir.

Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar "Araç Kiralama koşulları", "Fiyat Koşulları" ve "Site Kullanım Şartları"nın tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir. 

Çağrı Merkezi : 05324876933-05469189490
 
info@akmcarrental.com

Whatsapp İçin Tıklayınız
Merkez Ofis Bilgilerimiz ve Çalışma Saatlerimiz
E - Bülten

Kampanyalardan Faydalanmak İçin Mail Adresinizi Girmeniz Yeterli Olacaktır

© 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. (Site Programcısı ve Tasarımcısı RENT A CAR SİTELERİ)
GİRİŞ YAP